GAÜN’lü Öğrencilerden Örnek Hareket   

GAÜN’lü Öğrencilerden Örnek Hareket  

Gaziantep Üniversitesinden (GAÜN) bir grup öğrenci, Toplumsal Duyarlık Projeleri (TDP) kapsamında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Gaziantep'in Kayabaşı Köyü Kışla önü Ümran Kabalak İlkokulu'ndaki çocuklarla beraber kutladı.

GAÜN TDP Merkezi tarafından hayata geçirilen "GAÜN Çocuklar için Yollarda" projesi kapsamında gerçekleştirilen etkinlikle, üniversiteli öğrenciler, çocuklar çeşitli oyunlar oynayarak, şarkılar söyledi. Etkinlikte ayrıca, GAÜN Diş Protez Teknoloji Bölümü öğrencileri, minik öğrencilere yönelik diş bakımı üzerine sunum gerçekleştirdi.

Etkinlikle ilgili konuşan GAÜN Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Sarıbıyık,  “Üniversitenin bu tür sosyal sorumluluk projeleri, toplumda farkındalık yaratma ve geleceğimizi aydınlatma misyonunu ön planda tutuyor. ‘Her çocuk, bir dünyaya bedeldir’ düşüncesiyle yola çıkan ‘GAÜN Çocuklar için Yollarda’ projesi hem öğrencilerin hem de toplumun gelişimine katkı sağlamayı hedefliyor.” şeklinde konuştu.

GAÜN Toplumsal Duyarlılık Projeleri Merkezi Koordinatörü Öğr. Gör. Simge Akbaş ise konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Gaziantep Üniversitesi TDP Merkezi bünyesinde yürütülmekte olan Hollanda Dış İşleri Bakanlığı iş birliği ile yürütülen uluslararası projenin de katkı sağladığı, bu tür projeler önümüzdeki dönemlerde benzer etkinliklerle toplumsal katkılarını artırmayı ve daha fazla çocuğa ulaşmayı hedefliyor. Bu tür etkinlikler, üniversitenin toplumla bütünleşme ve genç nesillere ilham olma yolundaki kararlılığını gösteriyor.”

 

24.04.2024 (Haber Merkezi)